Piknik 800 Plus w Suwałkach

Piknik 800 Plus w Suwałkach

20 sierpnia odbył się w Suwałkach Piknik Rodzinny 800+. Na pikniku na placu M. Konopnickiej pojawiło się niewielu suwalczan. Było to piąte przedsięwzięcie tego typu w województwie podlaskim. Imprezy plenerowe zorganizowano wcześniej w Supraślu i Łomży, a wraz z Suwałkami także w Płonce Kościelnej i Sztabinie.

Rządowe pikniki rodzinne promują zmiany, które zostaną wprowadzone w świadczeniu 500 plus, w którym kwota się zmieni na 800 zł, choć nie zmieni się sposób składania wniosków. Kampania informacyjna rozpoczęła się w połowie lipca, a jej organizatorem jest Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej we współpracy z Urzędami Wojewódzkimi. Jak powiedziała obecna w Suwałkach Wicewojewoda Podlaska Bogumiła Szczerbińska, wyższe świadczenie rodzice niepełnoletnich dzieci mają otrzymywać na tych samych zasadach, co 500 plus. Zmiana wysokości świadczenia nastąpi z urzędu, bez konieczności składania dodatkowego wniosku. Świadczenie 500 plus przysługuje od narodzin dziecka aż do ukończenia przez nie 18 lat. Prawo do niego mają zarówno dzieci przebywające w rodzinach, jak i w pieczy zastępczej. Podczas spotkania głos zabierał poseł Jarosław Zieliński, który podziękował za organizację pikniku.

Wśród atrakcji dla najmłodszych były m.in.: dmuchańce, kącik malowania twarzy, a także konkursy talentów i pokazy iluzjonisty oraz gigantyczne bańki mydlane i słodkie przekąski. Były również stanowiska informacyjne, w tym instytucji państwowych, m.in. Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Narodowy Fundusz Zdrowia i Sanepid oraz punkty obsługi  przedstawicieli służb mundurowych.

Top