Pijany spieszył się do pracy i spowodował kolizję

Pijany spieszył się do pracy i spowodował kolizję

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej odpowie 20-latek z Suwałk. Pijany mężczyzna uderzył w tył samochodu, którego kierujący zatrzymał się przed rondem, by ustąpić pierwszeństwa przejazdu innemu pojazdowi. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

W piątek rano suwalscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym w Suwałkach na rondzie Zesłańców Sybiru. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierowca nissana, dojeżdżając do ronda, zatrzymał się, by ustąpić pierwszeństwa przejazdu pojazdowi, znajdującemu się na rondzie. Po zatrzymaniu się poczuł uderzenie w tył swego samochodu. Okazało się, że jadący za nim kierowca nissana nie zdążył wyhamować. Jak mówił policjantom „trochę zaspał i śpieszył się do pracy”.  Dodatkowo badanie stanu trzeźwości 20-latka wykazało ponad 1,2  promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem.

Apelujemy o trzeźwość za kierownicą! Pijany kierowca stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu.

Źródło: KMP Suwałki

Top