Tylko w miniony weekend suwalscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 3 nieodpowiedzialnych kierowców. Rekordzista kierował mając zatrzymane prawo jazdy i ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Tylko w miniony weekend, w Suwałkach, policjanci zatrzymali 3 kierowców, którzy prowadzili na „podwójnym gazie”. Jeden z nich to 39-latek kierujący skodą, na ulicy K.  Ogińskiego. Mundurowi wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 3 promie alkoholu w organizmie i nie było to jego jedyne przewinienie. Sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że kierował pomimo zatrzymanego prawa jazdy.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany o północy w sobotę na ulicy T. Kościuszki. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 31-latek, siedzący za kierownicą opla, miała 2,8 promila alkoholu w organizmie oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Na tej samej ulicy po godzinie 2 policjanci zatrzymali bmw. Okazało się, że 21-latek zdecydował się wsiąść za kierownicę, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że kierował nie mając uprawnień.

Zgodnie z kodeksem karnym za jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a za złamanie sądowego zakazu grozi do 5 lat. Pamiętajmy, że nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości, a także własnych umiejętności.

ŹRÓDŁO” www.suwalki.policja.pl