50 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Suwałkach oraz z podsuwalskich szkół w Przebrodzie i Nowej Wsi wysłuchało opowieści z Azji Agaty Bucharowskiej współautorki książki „Wataha w podróży. Himalaje na czterech łapach”. W spotkaniu w Bibliotece Publicznej im. M. Konopnickiej w Suwałkach uczestniczyła też suka rasy wilczak czechosłowacki – wierna towarzyszka podróży Agaty i Przemysława Bucharowskich

Na swoim koncie mają już pieszą wędrówkę przez Himalaje Garhwalu nagrodzoną tytułem podróży roku 2013 National Georaphic Traveler i rowerową podróż z Polski, przez Białoruś i Rosję – w mongolski Ałtaj (grand prix Rowertour w kategorii Europa i świat 2014).

Ich książka: „Wataha w podróży. Himalaje na czterech łapach” otrzymała tytuł „Górskiej książki roku czytelników N.P.M.”.

Otwarte spotkanie z Agatą i Przemysławem Bucharowskimi odbędzie się dziś (5 listopada – czwartek) o godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej im. M. Konopnickiej w Suwałkach, ul. E. Plater 33A, II piętro, Sala im. J. Towarnickiej.

Po spotkaniu będzie możliwość kupienia książki wraz z autografem autorów.

Wstęp bezpłatny.