Pierwsza i udana- tak najkrócej można podsumować „Noc Bibliotek” w Suwałkach. Były wystawy, zabawy z pismem oraz w „ Małego inżyniera” , a także spotkanie z podróżnikiem Piotrem Malczewskim. Takich tłumów , jak w sobotni wieczór, jeszcze w suwalskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej nie było.

Czytelnicy, którzy odwiedzili bibliotekę w czasie kilkugodzinnej akcji „ Noc bibliotek”, a mieli niezwrócone w terminie książki mogli skorzystać z abolicji i anulować kary finansowe. Rekordzista zwrócił 4 książki po 21 latach. W sumie około 120 osób skorzystało z abolicji i zwróciło książki do wypożyczani dorosłych. Można też było przynieść książkę i wymienić ją z innymi czytelnikiem na regale „ Wędrującej książki”.
Biblioteka Publiczna im Marii Konopnickiej w Suwałkach była jedną z prawie 600 placówek w kraju , które przyłączyły się do akcji. Tegoroczna Noc Bibliotek była pierwszą wieczorno-nocną imprezę promującą czytelnictwo i bibliotekę jako miejsce, w którym warto bywać. Dla biblioteki była to też okazja do atrakcyjnego, niekonwencjonalnego zaprezentowania swoich zbiorów i oferty edukacyjno-kulturalnej dla kilkuset odwiedzających. A najbardziej wymiernym efektem tej akcji powinien być wzrost liczby czytelników korzystających ze zbiorów Biblioteki Publicznej im. M. Konopnickiej w Suwałkach. Słodki poczęstunek ufundowała firma Cymes.