Pieniądze dla działkowców

Pieniądze dla działkowców

100.000 zł – to kwota jaką Urząd Miejski w Suwałkach dofinansuje Rodzinne Ogródki Działkowe działające na terenie miasta. Pieniądze trafią do trzech ogrodów. Będą przeznaczone na budowę lub modernizację infrastruktury służącej wszystkim użytkownikom działek. W piątek (8 lipca) w Urzędzie Miejskim w Suwałkach odbyło się podpisanie umów na dofinansowanie.

– Po raz kolejny przekazujemy dotacje dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Kiedy robiliśmy to kilka lat temu, było to działanie pionierskie w skali naszego województwa. To bardzo fajna inicjatywa, dzięki niej możemy pomagać mieszkańcom w renowacji miejsc ich wypoczynku  – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

W tym roku władze ROD im. Marii Konopnickiej planują przebudowę ogrodzenia oraz świetlicy. ROD „Borówka” chce wybudować nową alejkę, a ROD „Malwa” chce utwardzić parkingi przed ogrodem oraz zmodernizować ogrodzenie.  

Zestawienie wniosków o dotację celową z budżetu Miasta Suwałk na 2022 rok na dofinansowanie infrastruktury ogrodowej służącej do wspólnego użytkowania przez użytkowników działek rodzinnych ogrodów działkowych, położonych na terenie Miasta Suwałk można znaleźć TUTAJ.

Top