Pięć medali wywalczyli zawodnicy Suwalskiego Klubu Badmintona w indywidualnych Mistrzostwach Polski seniorów rozgrywanych w Ząbkach koło Warszawy.  Jakiego koloru będą to medale rozstrzygną gry w półfinałach i finałach.

W grze pojedynczej mężczyzn do półfinału awansowali dwaj badmintoniści SKB Andrzej Niczyporuk i Mikołaj Szymanowski. W półfinale A. Niczyporuk zagra z Mateuszem Golasem, a M. Szymanowski z Dominikiem Kwintą.

W grze pojedynczej kobiet w półfinale nie będzie zawodniczek SKB. Uljana Wolska przegrała w ćwierćfinale z Joanną Rudną. We wcześniejszych rundach odpadły: Aleksandra Wasilewska Oliwia Niedźwiedzka, Hanna Niczyporuk i Maja Janko.

W grze podwójnej mężczyzn do półfinału awansował Robert Cybulski (gra z Szymonem Ślepeckim z ABRM Warszawa). Zmierzą się z Maciejem Matusem/ Bartoszem Markiewiczem z ABRM Warszawa.  W ćwierćfinale przegrał Adam Szolc (gra z Tymoteuszem Malikiem z Nowej Dęby). Wcześniej z turnieju odpadli: Przemysław Szydłowski (grał z Pawłem Pietryją z Izabelina) oraz Michał Sobolewski/ Jan Szeszko.

W grze podwójnej kobiet z czterech szans zawodniczki SKB  wykorzystały jedną szansę na wywalczenie medalu. Do półfinału awansowały Anastazja Chomicz/ Karolina Szubert, które w ćwierćfinale pokonały koleżankę klubową Aleksandrę Goszczyńską (grała z Magdaleną Witek). W meczu o finał A. Chomicz/K. Szubert zagrają z Julią Piwowar/ Julią Pławecką. W ćwierćfinale odpadły: Wiktoria Pletsiuchowa/ Veranika Stankewicz i Uliana Wolska (grała z Darią Zimnol z Plesbad Pszczyna). Wcześniej z turnieju odpadły: Oliwia Niedźwiedzka / Aleksandra Wasilewska, Aleksandra Wilczewska (grała z Kają Ziółkowską z Nike Suchedniów).

W grze mieszanej do półfinału awansowała A. Chomicz  (gra z Miłoszem Bochatem z ABRM Warszawa), którzy pokonali zawodników SKB  A. Niczyporuk/K. Szubert. W półfinale zmierzą się z Pawłem Śmiłowskim/ Magdaleną Świerczyńską. W ćwierćfinale odpadł: R. Cybulski (grał z Kornelią Marczak z Plesbad Pszczyna). Wcześniej z rywalizacji odpadli: Aleksandra Goszczyńska (grała z Patrykiem Kordkiem z Jeleniej Góry), Wiktoria Pletsichowa (grała z Janem Frańczakiem z Białegostoku), Jan Szeszko/Hanna Niczyporuk, Michał Sobolewski (grał z Magdalena Witek z Politechniki Gdańsk).