Dziś odbyło się symboliczne otwarcie ul. Nowomiejskiej w Suwałkach przebudowanej w ramach Narodowego Programu Dróg Lokalnych tzw. „Schetynówek”. W uroczystości wziął udział Wojewoda Podlaski Andrzej Meyer, który zapewnił, że program „Schetynówek” będzie kontynuowany.

Wykonawcą przebudowy ul. Nowomiejskiej była firma STRABAG, która za inwestycję otrzymała 2 875 743,81 zł. Połowa tej kwoty pochodziła właśnie z Narodowego Programu Dróg Lokalnych.

– Ulica Nowomiejska w opublikowanym jeszcze w listopadzie 2014 r. rankingu inwestycji, które otrzymały dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Dróg Lokalnych zajęła wysokie 6 miejsce. Dzięki tym środkom cała ulica została wyremontowana – mówił dziś Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk w trakcie otwarcia ulicy – Dziękuję Panu Wojewodzie za przyznanie środków na tę inwestycję i liczę na dalszą dobrą współpracę w tym zakresie – dodał Prezydent Suwałk.

W otwarciu ul. Nowomiejskiej oprócz Andrzeja Meyera, Wojewody Podlaskiego oraz Czesława Renkiewicza, Prezydenta Suwałk wzięła udział Bożena Kamińska, Posłanka na Sejm RP oraz Artur Krasowski, Dyrektor Oddziału Białystok Firmy STRABAG.

W ramach inwestycji:

  • przebudowano odcinek ulicy o długości 758 m,
  • wybudowano chodniki oraz ciąg pieszo-rowerowy z kostki betonowej,
  • wybudowano ścieżkę rowerowej o nawierzchni asfaltowej i kostki polbruk,
  • wybudowano parkingi z kostki betonowej,
  • wybudowano oświetlenie uliczne.

W Suwałkach w ramach Narodowego Programu Dróg Lokalnych zmodernizowano dotychczas 5 ulic: Kowalskiego, Staniszewskiego, Mieszka I, Mareckiego i Nowomiejską.

Miasto Suwałki w przyszłych latach będzie starało się o przebudowę kolejnych ulic w ramach „Schetynówek”.