Po raz kolejny suwalscy badmintoniści potwierdzili swoje umiejętności sportowe i w szóstej kolejce Lotto Ekstraligi pokonali WWL Badminton Marcovię Marki 7:0.

We wtorkowe popołudnie 12 marca podopieczni Jerzego Dołhana w pięknym stylu wygrali wszystkie mecze i utrzymują się na  prowadzeniu w tabeli badmintonowej ekstraklasy z dorobkiem 18 punktów. Przewaga SKB Litpol-Malow nad drugą drużyną ABRM Warszawa wynosi 3 pkt.

SKB Litpol-Malow Suwałki – WWL Badminton Marcovia Marki 7:0

Adam Szolc/Przemysław Szydłowski – Mateusz Danielak/Mykola Shkliaiev 15:8, 15:9
Karolina Szubert/Wei Xu – Anastasia Alymova/Ida Wiśniewska 15:6, 15:7
Andrzej Niczyporuk – Michał Walentek 15:11, 15:6
Mikołaj Szymanowski – Mateusz Danielak 15:13, 15:12
Wei Xu – Anastasia Volkova 15:4, 15:6
Ulyana Wolska – Anastasia Alymova 15:13, 15:5
Mikołaj Szymanowski/Karolina Szubert – Mykola Shkliaiev/Ida Wiśniewska 15:4, 15:9

Rozgrywki poprzedzone zostały przekazaniem umów stypendialnych dla zawodników SKB przez prezydenta Suwałk Czesława Renkiewicza, który pogratulował dotychczasowych wyników i życzył kolejnych sukcesów.

W tym samym dniu w Suwałki Arena odbyła się konferencja prasowa, podczas której Marszałek Województwa Podlaskiego podpisał umowy z prezesami suwalskich klubów sportowych w zakresie dofinansowania ich działalności. SKB Litpol-Malow został wsparty kwotą 100 tys. zł.

Kolejny mecz w badmintonowej ekstraklasie suwalczanie rozegrają 22 kwietnia w Łodzi z AZS UM, który aktualnie zajmuje 9 miejsce w tabeli – z dorobkiem 4 pkt.

FOT. Dwutygodnik Suwalski i PZBad