W środę, 9 września w Warszawie rozpoczął się XXXII Międzynarodowy Turniej im. Feliksa Stamma. Po raz pierwszy na tym najbardziej prestiżowym turnieju bokserskim w Polsce będziemy mieli suwalski akcent. Paweł Pasiak, trener sekcji bokserskiej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz Kadry Narodowej Seniorek, został laureatem specjalnej nagrody Polskiego Związku Bokserskiego im. Feliksa Stamma. Paweł Pasiak został uznany „Najlepszym trenerem 2014”, a to wyjątkową nagrodę odbierze podczas wspomnianego turnieju, którego w przeszłości zwycięzcami byli tacy pięściarze jak: Andrzej Gołota, Lennox Lewis czy Aleksander Powietkin.

Relację z turnieju będzie można obejrzeć w kanale POLSAT SPORT.

Paweł Pasiak urodził się i wychował w Suwałkach. Pasję do boksu odziedziczył po swoim dziadku Józefie, zawodniku nieistniejących już suwalskich klubów bokserskich Zrywu i Strzelca. W wieku 25 lat wyjechał do Wielkiej Brytanii, gdzie w klubie STRIKE 06 Luton ćwiczył pod okiem Pawła Adamczaka – trenera posiadającego licencję angielską. Po powrocie z zagranicy przywrócił do życia sekcję pięściarską w Suwałkach działającą przy Ośrodku Sportu i Rekreacji czyniąc ją jedną z najsilniejszych młodzieżowych sekcji bokserskich w Polsce. Na początku 2013 roku Paweł Pasiak został powołany na stanowisko Trenera Koordynatora Kadry Narodowej Kobiet, gdzie odpowiada za przygotowanie polskich pięściarek do Igrzysk Olimpijskich  w Rio de Janerio 2016.

W uzasadnieniu zamieszczonym na stronie Polskiego Związku Bokserskiego wskazano m.in. zdobycie przez podopieczne Pawła Pasiaka 2 medali Mistrzostw Europy w Bukareszcie. Ponadto, jako zasługi, wskazano odbudowę zaplecza kadry kobiet po igrzyskach Olimpijskich w Londynie. „(…) Zdolny, nadal uczący się trener młodego pokolenia, cieszący się szacunkiem i uznaniem kolegów w kraju i zagranicą (…)”.