W czwartek 14 marca w Hotelu Velvet na konferencji prasowej KWW Koalicja Dla Suwałk – Bożena Kamińska,  poznaliśmy piątego kandydata na prezydenta Suwałk Pawła Cichuckiego.

Jest to pewne zaskoczenie ponieważ przedstawiciele komitetu wyborczego twierdzili, że oni jedyni ze wszystkich suwalskich zarejestrowanych komitetów nie wystawią kandydata na prezydenta. Skąd więc ta zmiana decyzji?

– Pracowałem w różnych miejscach, także w Warszawie. Postanowiłem wrócić do swojego rodzinnego miasta, założyć  tu rodzinę i tutaj zostać. Ale nie wszystko mi się tu podoba, Suwałki potrzebują zmian. Dlatego postanowiłem wystartować w wyborach na radnego i prezydenta – stwierdził Paweł Cichucki.

Paweł Cichucki ma 34 lata. Według kandydata należy w naszym mieści utworzyć publiczne miejsce do zabaw dla dzieci. Zależy mu też na środowisku naturalnym dlatego przyjrzeć się chce skutkom powstania spalarni odpadów. Chce poprawić funkcjonowanie komunikacji miejskiej, oraz zwiększyć opiekę nad seniorami. Ponieważ ukończył Wydział bezpieczeństwa Wewnętrznego na suwalskiej uczelni chce wdrażać w naszym mieści założenia obrony cywilnej.