Koncert „Jesteśmy dumnymi Polakami”, przygotowany przez Stowarzyszenie Seniorzy z Pasją Horyzont zainaugurował w poniedziałek 29 kwietnia w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach cykl artystyczny pn. „Horyzont ze społeczeństwem Suwałk”. Cykl został dofinansowany przez Miasto Suwałki.
Na poniedziałkowym koncercie można było wysłuchać wierszy i pieśni obrazujących polską historię, dumę i naturę, czasem też z przymrużeniem oka. Chórzystów i solistów „Oceanu życia” przygotowała Monika Kudela.
Koncert uświetnił polonez, kujawiak i polka w wykonaniu tancerzy grupy Diament, działającej również przy Stowarzyszeniu Seniorzy z Pasją Horyzont.
Gościnnie na scenie zaprezentował się także zespół wokalny Fa-sol-la ze Szkoły Podstawowej nr 10 pod kierunkiem Moniki Kudeli.
Całość przygotowała i poprowadziła, wspólnie z Waldemarem Arciszewskim, Jadwiga Sowulewska, prezes Stowarzyszenia Seniorzy z Pasją Horyzont.
Za występy dziękował Roman Rynkowski, zastępca Prezydenta Miasta Suwałk.

Kolejne wydarzenie w ramach cyklu „Horyzont ze społeczeństwem Suwałk”, czyli spektakl poświęcony Powstaniu Styczniowemu,  odbędzie się we wtorek 21 maja w Sali Kameralnej Suwalskiej Ośrodka Kultury.