Pamiętają o wolontariuszach

Pamiętają o wolontariuszach

19 czerwca ponad 80 uczestników wielkiej akcji pomocowej na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy zostało wyróżnionych pamiątkowymi statuetkami przez suwalskie władze miejskie.

W Suwalskim Ośrodka Kultury spotkali społecznicy, którzy pracowali na dworcu PKP w punkcie przyjęć w Suwałki Arenie, w hali OSIR, w magazynie przy ul. Bakałarzewskiej i w  wielu innych miejscach oraz zajmowali się zakwaterowaniem Ukraińców w Suwałkach. Byli też tacy, którzy wyjeżdżali na granicę, by prywatnymi pojazdami przywieźć Ukraińców do miasta, a często do własnego domu. Wolontariusze są w różnym wieku i wykonują  różne zawody. Byli wśród nich m.in.: nauczyciele, przedsiębiorcy, harcerze, uczniowie i emeryci oraz suwalscy radni.

Pod słowami podziękowania za okazane wsparcie, obywatelską postawę i wyświadczoną pomoc podpisali się prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz oraz przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Przełomiec. Wszystkim, którzy pomogli nie tylko materialnie, ale także służyli poradą i bardzo mocno zaufali podziękowała też przewodnicząca Związku Ukraińców w Suwałkach Anna Samoilenko.

Top