Ostatnia droga Mariana Murawskiego

Ostatnia droga Mariana Murawskiego

Mariana Murawskiego, zasłużonego artystę, malarza, ilustratora z Suwalszczyzny pożegnała we wtorek (25.10.) rodzina i przyjaciele. Pogrzebowa msza święta odbyła się w kościele świętego Karola Boromeusza na warszawskich Powązkach, po czym nastąpiło odprowadzenie do grobu rodzinnego.

Marian Murawski to zasłużony artysta, malarz, ilustrator z Suwalszczyzny. Laureat nagrody Prezydenta Suwałk – Włóczni Jaćwingów. Urodził się w 1932 roku w Podleszczewie koło Suwałk. Zmarł 17 października. W 1960 roku ukończył warszawską Akademię Sztuk Pięknych. Jego prace gościły na największych wystawach malarskich, między innymi w Paryżu, Moskwie, Tokyo, Sao Paulo czy Nowym Jorku. Był laureatem wielu nagród i wyróżnień w kraju i za granicą.

– Marian Murawski był artystą, ale przede wszystkim patriotą – mówił podczas mszy świętej ksiądz Stanisław Podgórski z parafii pod wezwaniem świętego Karola Boromeusza w Warszawie.

W ostatnim pożegnaniu artysty wzięli udział między innymi: Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk i Zdzisław Przełomiec, Przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach.

Top