Dziś ostatni dzień, w którym można oddać swój głos na projekty zgłoszone do Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego na 2025 rok.  W głosowaniu internetowym wzięło udział 3 000 osób. Zachęcamy do zaangażowania się w wybór propozycji, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku. Pula środków na SBO 2025 to 3 000 000 zł.

Głosowanie trwa już ponad dwa tygodnie (od 21 czerwca). Mieszkańcy Suwałk mogą oddawać swoje głosy na propozycje zgłoszone w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego 2025. Do wyboru jest 29 projektów.  Wyniki poznamy 2 sierpnia.

Obecnie na głosowanie w formie elektronicznej zdecydowało się dokładnie 3.000 osób, które oddały 7.838 głosów. Głosowanie elektroniczne odbywa się pod adresem: https://suwalki.budzet-obywatelski.org/

Zapraszamy także do pobierania karty do głosowania, którą po wypełnieniu można wrzucić do urn w Urzędzie Miejskim w Suwałkach (ul. A. Mickiewicza 1), suwalskim Aquaparku, a także Centrum Handlowym Plaza Suwałk.

Do głosowania uprawniony jest każdy mieszkaniec Miasta Suwałki (w przypadku udziału w głosowaniu osoby małoletniej wymagana będzie zgoda opiekuna prawnego). Każdy mieszkaniec może złożyć wyłącznie jedną kartę do głosowania i oddać głos na 3 różne projekty.