W niedzielę 13 września Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach zaprasza wszystkich miłośników rowerowych wycieczek po Suwalszczyźnie na trzecią część „OSiR on Tour – cztery strony świata”. Tym razem wyjazd zapowiada się niezwykle interesująco, ale również będzie to większe wyzwanie dla uczestników. Trasa będzie wiodła w kierunku północnej Suwalszczyzny.

Wyjazd nastąpi punktualnie o godzinie 9:00 spod Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, ul. Wojska Polskiego 2 (spod Działu Sportu, Rekreacji i Marketingu). Trasa prowadzić będzie przez Potasznię, nad jeziorem Okmin i dalej przez miejscowości Morgi, Pawłówka, Kruszki nad rzeką Kozikówka, aż do rezerwatu Głazowisko Bachanowo. Następnie przez Starą Hańczę do Smolnik, gdzie uczestnicy zatrzymają się na krótki odpoczynek oraz na posiłek regeneracyjny, który zapewnia organizator. Wszystko to w punkcie widokowym „u Tadeusza”. Kolejna część trasy będzie wiodła przez Młyn w Udziejku, Górę Zamkową, Szurpiły, Okrągłe, Potasznię i Krzywólkę aż do Suwałk.

Najwytrwalsi będą mogli przejechać dodatkową pętlę wyruszając ze Smolnik przez miejscowości Poplin, dolinę rzeki Marianki, Rowele, Bondziszki wracając do Smolnik, gdzie uczestnicy wyprawy rowerowej, którzy nie zdecydują się na dodatkową pętlę, będą oczekiwać na punkcie widokowym.
Na trasie czeka na uczestników wiele atrakcji – zwiedzanie rezerwatu Głazowisko Bachanowo, wielkiego głazu narzutowego z tablicą uświetniającą Antoniego Patlę – blisko związanego z rezerwatem nad jeziorem Hańcza oraz kilka punktów widokowych.

Cała trasa to około 65 km, a dodatkowa pętla dla chętnych to 18 km.

Organizator zaprasza wszystkich chętnych w niedzielę 13 września na godzinę 8:30 na parking przy Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach przy ul. Wojska Polskiego 2. Powrót do Suwałk przewidziany jest około godziny 16:00.

Źródło: strona internetowa OSiR