Pozytywnie „zakręceni” – szykujcie się do drogi! Już 28 kwietnia (niedziela) w ramach pierwszej tegorocznej wycieczki z cyklu „OSiR On Tour” wyruszymy w rowerową wyprawę w poszukiwaniu źródeł Czarnej Hańczy. Bezapelacyjnie jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich ciekawych, co tak naprawdę skrywają te jedyne w swoim rodzaju tereny.

Udział w wycieczce będzie doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu w wyjątkowej atmosferze i w fantastycznym towarzystwie! Licencjonowany przewodnik poprowadzi przez malownicze szlaki, zapewniając bezpieczeństwo i ciekawe opowieści o regionie. W trakcie trwania organizatorzy przewidują kilka postojów regeneracyjnych.

PRZEBIEG TRASY:

Suwałki – Stara Hańcza – transport uczestników i rowerów

Stara Hańcza – Dzierwany – Dziadówek – Jegleniszki – Antosin – Sześciwłóki – Rogożajny Wielkie – Rogożajny Małe – Marjanka – Bondziszki – Pobondzie – Jedoziory – Smolniki – Kleszczówek – Udziejek – Czajewszczyzna – Jezioro Szurpiły – Jeleniewo – Suwałki (ok. 62 km)

PROGRAM MINUTOWY:

9.00 – zbiórka uczestników na parkingu zlokalizowanym przy hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach (ul. Wojska Polskiego 2);

9.00 – 9.30 – weryfikacja uczestników i załadunek rowerów na lawetę;

9.30 – przejazd busem i transport rowerów do Starej Hańczy;

10:15 – start przejazdu rowerowego.

System elektronicznych zgłoszeń zostanie aktywowany 8 kwietnia (poniedziałek) o godz. 12.00. Link przekierowujący do formularza zgłoszeniowego zostanie opublikowany poniżej na początku przyszłego tygodnia.

Warunkiem uczestnictwa w wycieczce jest terminowe zgłoszenie za pośrednictwem systemu elektronicznych zgłoszeń i dostarczenie wypełnionego formularza zgłoszeniowego w dniu wycieczki. Zgłoszenie elektroniczne jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Osoby, które w dniu wydarzenia nie będą miały ukończonego 18 roku życia, zostaną zobligowane do złożenia stosownego oświadczenia rodzica o zdolności osoby niepełnoletniej do udziału w wycieczce rowerowej.

Udział w wycieczce jest bezpłatny, lecz uczestnicy zobowiązani są do pokrycia kosztów transportu rowerów do miejsca startu wycieczki (w kwocie 25 zł). Wpłaty należy dokonać najpóźniej do dnia 24 kwietnia 2024 r. w Dziale Sportu, Rekreacji i Marketingu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach przy ul. Wojska Polskiego 2 w godz. 7:00 – 16:00.

Źródło: OSiR Suwałki