Po dwóch latach przerwy przez Suwałki przeszedł barwny Orszak Trzech Króli. Stało się to tradycyjnie w dniu Uroczystości Objawienie Pańskie, czyli 6 stycznia. Tego dnia kilkaset osób przemaszerowało odcinek blisko 3 km, począwszy od Aqaparku do Muszli Koncertowej w parku Konstytucji 3 Maja. Po drodze były przystanki przy stacjach ulokowanych przed wejściem do Suwalskiego Ośrodka Kultury na Placu Marii Konopnickiej, przy konkatedrze św. Aleksandra i w Parku Konstytucji 3 Maja. Były tam inscenizacje epizodów biblijnych i scenki z codziennego życia. Orszak, jako wydarzenie religijne i społeczne, od lat promujące wartości rodzinne i budujące więzi mieszkańców, miało miejsce po dwóch latach przerwy. Organizatorem przedsięwzięcia była Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz SOK Suwałki.
Polski Orszak Trzech Króli zaliczany jest do największych ulicznych jasełek na świecie. Wywodzi się z polskiej tradycji jasełkowej i kolędniczej i polega na przejściu ulicami dzieci i królów, którzy zmierzają do Stajenki, aby pokłonić się Jezusowi. W strojne szaty ubrane są osoby najważniejsze dla świątecznego czasu Bożego Narodzenia, a więc Maryja i Józef z dzieciątkiem Jezus, aniołowie i diabły, Herod i pastuszkowie z Betlejem a także mędrcy ze Wschodu. Podczas wspólnej wędrówki ulicami miasta śpiewane są kolędy a na stacjach przystankowych czytane jest pismo święte. Wszyscy uczestnicy otrzymują śpiewniki kolędowe i kolorowe papierowe korony. Barwny pochód odbył się po raz pierwszy w Warszawie w 2009 roku, by rozpowszechnić się na inne miasta oraz kraje Europy i świata. W 2011 z powodu uczynienia 6 stycznia dniem wolnym od pracy, zainteresowanie orszakami znacznie wzrosło. Kolejne rekordy padły w 2020, kiedy to w zorganizowanych 872 orszakach w Polsce wzięło udział ok. 1,3 mln osób. W tym roku Orszak zagościł w ponad 800 polskich miejscowościach.
Suwalski orszak maszerował po raz dziewiąty. Wzięli w nim udział mieszkańcy miasta i przybyli goście. W gronie uczestników znaleźli się przedstawiciele suwalskiego samorządu: zastępca prezydenta Miasta Roman Rynkowski oraz przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Przełomiec wraz z radnymi: Anną Gawlińską i Andrzejem Turowskim. Byli także przedstawiciele suwalskiej kultury, z dyrektorem SOK Ignacym Ołowiem na czele oraz suwalscy duszpasterze: ks. Jarema Sykulski z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i ks. Antoni Skowroński z parafii pw. św. Aleksandra.