Ogrodowe świętowanie w ROD Malwa

Ogrodowe świętowanie w ROD Malwa

4 września w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Malwa” miało miejsce doroczne wydarzenie kończące sezon – określane Dniem Działkowca, świętem plonów, a nawet dożynkami. Spotkanie takie jest najlepszą okazją, by podsumować sezon, podziwiać zebrane warzywa i owoce oraz nagrodzić trud najlepszych działkowców.

Wydarzenie, jak zawsze cieszyło się dużym zainteresowaniem. Licznie przybyłym uczestnikom, których było ponad pół tysiąca, sprzyjała pogoda oraz towarzyszyła chęć wspólnego spędzenia czasu. Pobytowi towarzyszyły zabawy rekreacyjne dla dorosłych oraz dzieci, a także pokazy, prezentacje i poczęstunek. Była kiełbaska i wata cukrowa oraz zawody strzelania z łuku, jazda konto i konkursy piłkarskie.

Tradycyjnie wręczono wyróżnienia dla działkowców najbardziej zaangażowanych w upiększanie swojego zasobu rekreacyjno-warzywno-owocowego. Wśród osób nagrodzonych znalazł się Andrzej Mieleszko, z wyróżnieniem za wyjątkową dbałość o wizerunek i funkcjonalność prowadzonej działki.

Dzień Działkowca zaszczycili swą obecnością przedstawiciele suwalskiego samorządu: zastępca prezydenta Łukasz Kurzyna i przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Przełomiec. W swych wystąpieniach podkreślili oni, że takie spotkania jak to, zobowiązują do dalszego udzielania wsparcia istniejącym w mieście ogrodom, a nawet rozmów o próbach utworzenia nowego zasobu.

Prezes ROD „Malwa” Józef  Demiańczuk zamykając uroczystości podziękował wszystkim przybyłym działaczom i działkowcom, życząc im jak najlepszego zdrowia, dobrych plonów oraz zadowolenia z przynależności do ogrodowej wspólnoty. Zaprosił tez na obchody 45-lecia Ogrodu, które odbędą się w 2023 r.

Malwa to największy ogród w Suwałkach i drugi co do stażu w mieście. Jest także drugim co do wielkości w województwie podlaskim. Powstał w 1978 r. Aktualnie skupia 816 działek na powierzchni ponad 31,5 ha. Grunty uprawia 1 142 członków PZD oraz 70 osób niezrzeszonych. Od 2008 r. funkcję prezesa sprawuje Józef  Demiańczuk.

Top