Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

We wtorek 26 kwietnia w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Suwałkach odbyły się  eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych.

Organizatorami rywalizacji były: Miasto Suwałki, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Suwałkach, Komenda Miejska Policji w Suwałkach oraz Państwowa Uczelnia Zawodowa.

W turnieju wzięło udział 27 uczniów z suwalskich szkół podstawowych nr 4, 5, 6, 7, 10 i 11. Zawodnicy podzieleni  byli na dwie grupy wiekowe:

– uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat (rocznik 2010 i młodsi) – zwani dalej Grupa I,

– uczniowie szkół podstawowych – zwani dalej Grupa II.

Uczestnicy eliminacji rozwiązywali testy teoretyczne, a także uczestniczyli w zajęciach praktycznych, jak jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego czy po torze sprawnościowym. Nie zabrakło też egzaminu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wyniki Grupy I:

  1. Szkoła Podstawowa nr 6
  2. Szkoła Podstawowa nr 4
  3. Szkoła Podstawowa nr 7
  4. Szkoła Podstawowa nr 5

Wyniki Grupy II:

  1. Szkoła Podstawowa nr 6
  2. Szkoła Podstawowa nr 10
  3. Szkoła Podstawowa nr 11
  4. Szkoła Podstawowa nr 5
  5. Szkoła Podstawowa nr 4

Puchary a także nagrody rzeczowe uczniowie odbierali z rąk zastępcy prezydenta Miasta Suwałk Romana Rynkowskiego, dyrektora WORD w Suwałkach Grzegorza Wilczyńskiego oraz zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Suwałkach podinspektora Daniela Szymanowicza.

Top