Z przyczyn niezależnych od Suwalskiego Ośrodka Kultury inauguracja 16. sezonu artystycznego Suwalskiej Orkiestry Kameralnej nie odbędzie się, bilety zachowują ważność na kolejny koncert. Organizatorzy przepraszają za utrudnienia.

To już 16. sezon Filharmonii Suwałk, w której Suwalska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza występuje z uznanymi polskimi wirtuozami i postaciami sceny muzyki poważnej. Inauguracja sezonu będzie okazją do zachwycenia się utworami Fryderyka Chopina w wykonaniu utalentowanej i wielokrotnie nagradzanej pianistki Aleksandry Świgut.

9.09.2022, godz. 19.00
Sala im. Andrzeja Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 40 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
Z Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki do 50%
zamów transport door-to-door >>

To już 16. sezon Filharmonii Suwałk, w której Suwalska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza występuje z uznanymi wirtuozami i postaciami polskiej muzyki poważnej. Inauguracja sezonu będzie okazją do zachwycenia się utworami Fryderyka Chopina w wykonaniu utalentowanej i wielokrotnie nagradzanej pianistki Aleksandry Świgut.

Aleksandra Świgut – pianistka, solistka i kameralistka, doktor sztuk muzycznych, pedagog Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Zdobywczyni II nagrody na I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych w Warszawie. Wykonawstwo na fortepianach historycznych jest ważnym nurtem działalności koncertowej pianistki. Zdolność poruszania się w różnych tradycjach wykonawczych czyni ją artystką wszechstronną i niezamykającą się na jednym nurcie wykonawczym. Półfinalistka Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Artura Rubinsteina w Tel Avivie i uczestniczka XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie. Zdobyła II nagrody w międzynarodowych konkursach pianistycznych dla młodych muzyków w Ettlingen, Enschede, Nowym Orleanie. Brała udział w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach muzycznych, m.in.: Chopin i Jego Europa, Festiwalu Pianistycznym w Nohant, Wielkanocnym Festiwalu Beethovenowskim, Festiwalu Chopin a Paris, Międzynarodowym Festiwalu w Dusznikach Zdroju, Międzynarodowym Festiwalu Midis-Minimes w Brukseli. Jako solistka koncertowała z wieloma orkiestrami: Helsingborg Symphony Orchestra, Orkiestrą XVIII wieku, AUKSO, Sinfonietta Cracovia, orkiestrą Filharmonii Łódzkiej, Filharmonii Lubelskiej, Filharmonii Zielonogórskiej, Opery i Filharmonii Podlaskiej i Filharmonii Bałtyckiej, Netherland Symphony Orchestra, Liepaja Symphony Orchestra. Współpracowała z wybitnymi dyrygentami: Markiem Mosiem, Johannesem Gustavssonem, Basemem Akiki, Grzegorzem Nowakiem, Pawłem Przytockim, Rubenem Silvą, Tadeuszem Wojciechowskim, Jurkiem Dybałem. Koncertuje również jako kameralistka. W 2014 roku wraz z wiolonczelistą Marcinem Zdunikiem nagrała płytę z utworami Roberta Schumanna, wydaną przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie. Występuje także z siostrą, skrzypaczką Agnieszką Świgut. Stypendystka Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci (2003-2010), który aktualnie wspiera jej działalność pedagogiczną. Wielokrotna stypendystka Ministerstwa Kultury, Fundacji im. Franciszka Wybrańczyka, niemieckiej Fundacji Jutting. W 2020 roku otrzymała stypendium Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla Młodych Naukowców oraz Stypendium Młoda Polska. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Akademii Muzycznej w Katowicach, Akademii Muzycznej w Gdańsku, a także Guildhall School of Music and Drama w Londynie. Aleksandra Świgut jest reprezentowana przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.