Przekazane przez Wójta Gminy Filipów  opaski odblaskowe trafią do mieszkańców gminy,   przyczyniając się do poprawy ich bezpieczeństwa. Pamiętajmy odblask może uratować życie !

Komenda Miejska Policji w Suwałkach od lat prowadzi działania profilaktyczne, ukierunkowane na szeroko rozumiane bezpieczeństwo. W tym roku działania suwalskiej Policji wsparł Wójt Gminy Filipów, który przekazał  500 opasek odblaskowych promujących bezpieczne zachowania. Wczoraj odbyło się uroczyste przekazanie elementów odblaskowych, które trafią do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Nowelizacja Prawa o ruchu drogowym wprowadziła bowiem od dnia 31.08.2014r. zmiany, polegające na tym, że każdy pieszy poruszający się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych.

Obecna aura pogodowa ma to do siebie, że coraz szybciej zapada zmrok, a jesienne szarówki powodują, iż ubrani w ciemną odzież piesi są słabo widoczni dla kierowców. Po założeniu odblasków stajemy się widoczni nawet z odległości 150 metrów. Jadący pojazdami kierowcy widzą nas szybciej i mogą ominąć z bezpieczną odległością.

Funkcjonariusze apelują! Bądź widoczny – noś odblaski!