W tym roku miejska inauguracja roku szkolnego zostanie zorganizowana w Szkole Podstawowej nr 4. Uczniowie, kadra pedagogiczna oraz rodzice wezmą udział w otwarciu nowego budynku dydaktycznego oraz hali sportowej. Prace pochłoną 25 mln zł i zakończą się 10 sierpnia.

– W szkole byłem w ubiegłą środę. Konstrukcje zarówno części dydaktycznej jak i sportowej są już wzniesione. Trwają ostatnie prace przy pięknej kolorowej elewacji, a w środku rozłożone są już instalacje i trwa tynkowanie ścian. Budynki wyglądają imponująco – relacjonuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – Tą inwestycją odpowiadamy na zapotrzebowanie na miejsca dla uczniów w południowej części naszego miasta.– dodaje Czesław Renkiewicz.

Rozwój budownictwa i wzrost liczby mieszkańców w tej części Suwałk spowodował, że wykonana trzy lata temu rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 4 nie spełnia tego zapotrzebowania. Szkoła po rozbudowie powiększy swoją powierzchnię niemal dwukrotnie. Nowym sercem szkoły będzie potężna hala sportowa, na którą czekały dzieci z „czwórki”. Będzie to znaczna poprawa warunków do prowadzenia zajęć sportowych.

Inwestycja jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Programu Polski Ład.