Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

Suwalczanie po raz kolejny uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. 59-latek został przekazany policjantom. Okazało się, że kierowca miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny suwalskiej Policji otrzymał informację o zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy. Do „obywatelskiego ujęcia” doszło w Suwałkach na osiedlu Kolejowym. Kierowca volkswagena zatrzymał się na środku ulicy. Wzbudziło to niepokój świadków, którzy od razu zareagowali i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Od siedzącego za kierownicą mężczyzny wyczuli woń alkoholu. Przekazali mężczyznę przybyłym na miejsce policjantom. Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie 59-latka. Mężczyzna od razu stracił prawo jazdy. Teraz zachowaniem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierowca, to potencjalny sprawca tragedii na drodze. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KMP Suwałki

Top