Prezydent Suwałk spotkał się z Panem Mirosławem Urwanem, kierowcą PKS NOVA, który w ubiegłym tygodniu interweniował podczas incydentu związanego z dźgnięciem 13-letniego chłopca w autobusie, którym kierował. Chłopak został zaatakowany nożem i skaleczony w nogę przez 16-letniego kolegę. Czesław Renkiewicz złożył Panu Mirosławowi gratulacje i podziękował za godną naśladowania postawę.

 Zachował Pan zimną krew i udzielił poszkodowanemu pierwszej pomocy, a także uniemożliwił sprawcy ucieczkę. Gratuluję Panu takiej postawy i dziękuję za reakcję wobec poszkodowanej osoby – powiedział w trakcie spotkania Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

We wtorek (8 listopada) na dworcu w Suwałkach do autobusu wsiadła grupa młodzieży wracająca ze szkoły. Kierowca zauważył, że między dwójką chłopców jeszcze przed odjazdem doszło do lekkiej szarpaniny. Gdy tylko autobus wyruszył w trasę, do kierowcy dotarły sygnały, że w pojeździe dzieje się coś bardzo niepokojącego.

– Przybiegł do mnie chłopiec z tyłu autobusu i poinformował mnie, że trzeba karetkę wzywać, bo kolega ma duży ubytek krwi. Akurat ruszałem na skrzyżowaniu ze świateł, zjechałem do zatoczki. Wezwałem karetkę i policję, z apteczki wyjąłem bandaż i opatrzyłem ranę. Nie pozwoliłem również wysiąść sprawcy z autobusu  – relacjonował w rozmowie z Prezydentem Suwałk kierowca autobusu Mirosław Urwan.

W spotkaniu wziął również udział Jarosław Żaborowski, dyrektor Oddziału Suwałki PKS Nova.