Obchody 10-lecia Suwalskiego Ośrodka Kultury

Obchody 10-lecia Suwalskiego Ośrodka Kultury

W Suwalskim Ośrodku Kultury odbyła się konferencja prasowa z okazji 10-lecia SOK W spotkaniu wzięli udział Zastępca Prezydenta Miasta Suwałk Roman Rynkowski, Dyrektor SOK Ignacy Ołów oraz lokalne media.

Suwalski Ośrodek Kultury powstał 1 listopada 2012 r. z połączenia Regionalnego Ośrodka Kultury i Sztuki oraz Młodzieżowego Domu Kultury. Nowy budynek SOK przy ul. Jana Pawła II oficjalnie otwarto 24 maja 2013 r. Suwalczanie obejrzeli wtedy spektakl „Skrzypek na dachu” w reżyserii Jerzego Gruzy w wykonaniu Teatru Muzycznego w Gdyni. Inauguracji towarzyszył wernisaż wystawy „50/50” obrazów Marka Sobczaka. W chwili otwarcia była to jedna z najnowocześniejszych polskich placówek kulturalnych na wschód od Wisły. Obecnie jest największą instytucją kultury na Suwalszczyźnie oraz nowoczesnym centrum życia kulturalnego POGODNE SUWAŁKI i okolic .

Przez 10 lat, podczas wydarzeń muzycznych, teatralnych, tanecznych i wielu, wielu innych Suwalski Ośrodek Kultury gościł prawie milion osób. Już we wrześniu zapraszamy Państwa na obchody jubileuszu SOK. Program dostępny w grafice poniżej

Top