XII Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem „O ZŁOTĄ PODKOWĘ PEGAZA”
10-12 grudnia 2015
Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w XII Ogólnopolskich Spotkaniach z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”. Już czekamy na zgłoszenia. Termin mija 13 listopada!

pegaz_monodram_2015


Karta zgłoszenia do XII Ogólnopolskich Spotkań z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”
Załącznik do karty zgłoszenia: Karta Sceniczna

Regulamin XII Ogólnopolskich Spotkań z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”

Termin nadsyłania zgłoszeń do Biura Organizacyjnego konkursu (Suwalski Ośrodek Kultury, 16-400 Suwałki, ul. Noniewicza 71), mija 13 listopada 2015 r.


Impreza jest adresowana do wykonawców monodramu – młodzieży oraz dorosłych z całego kraju. Festiwal od lat dba o wysoki poziom prezentacji stwarzając świetne warunki do wspierania wybitnych osobowości twórczych. W jury zasiadają uznani specjaliści – aktorzy i reżyserzy scen polskich, którzy potrafią docenić kunszt aktora, kiedy za pomocą słowa i gestu wyzwala teatralną energię. Monodram jest bowiem bardzo wymagającym środkiem ekspresji – musi być prowadzony w ciągłej relacji z widzem – bez jego uczestnictwa, ciągłej uwagi i napięcia nie ma monodramu. O kondycję festiwalu od początku jego istnienia dba Grażyna Filipowicz-Karp – kierownik artystyczny przedsięwzięcia.

„Dzięki utalentowanym, poszukującym, niespokojnym choć wyciszonym młodym twórcom, z nieodłącznymi, zatroskanymi instruktorami, sale i korytarze ROKiS stały się prawdziwym schronieniem dla wszelkich teatromanów, młodych i dorosłych. W zabiegany czas przedświątecznego szaleństwa spotkania stają się – dla tych, którzy zdołają wysupłać parę chwil – niezwykłą okazją do wyciszenia i zwrócenia się w głąb duszy. Tu wszystko zaczyna się dziać samo i nabiera własnego rytmu. Całość wydarzeń splata magiczna atmosfera zimowej opowieści Melpomeny”.

Ten liryczny opis oddaje klimat i sens zmagań „O Złotą Podkowę Pegaza”. Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejną edycję konkursu. XII Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem odbędą się w dniach 10-12 grudnia 2015.

Do udziału w XII Ogólnopolskich Spotkań z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza” zapraszamy uczniów klas trzecich gimnazjów, szkół średnich, osób dorosłych, aktorów zawodowych i studentów szkół artystycznych.


Szczegółowe informacje dotyczące XII edycji Ogólnopolskich Spotkań z Monodramem można uzyskać pod nr tel. 87/ 566 42 11. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Pani Grażyna Filipowicz-Karp, tel. 513 625 229, e-mail: grazyna.filipowicz_karp@soksuwalki.eu.


Tak było na Ogólnopolskich Spotkaniach z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza” w 2014 roku:

Tak było na Ogólnopolskich Spotkaniach z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza” w 2013 roku: