26 marca w hotelu Szyszko odbyła się promocja albumu „Suwalszczyzna tu bije serce przyrody”, którego wydawcą jest Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „Nad Czarną Hańczą”.
– To już jest nasz siódmy album. Pracowaliśmy nad nim cały 2025 rok. W książce znalazło się 400 zdjęć z wytypowanych przez nas miejsc na Suwalszczyźnie, Sejneńszczyźnie i Ziemi Augustowskiej – opowiadał prezes Stowarzysze- nia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „Nad Czarną Hańczą” Henryk Kudela.
Autorami zdjęć zamieszczonych w publikacji są: Andrzej Sidor, Krzysztof Mierzejewski, Leszek Przeborowski, Bogdan Pieklik, Ewa Przytuła.
Wśród licznie zgromadzonej publiczności byli przedstawiciele władz miasta, w tym zastępca prezydenta Suwałk Roman Rynkowski. Wydarzenie miało wyjątkowy i artystyczny charakter.
– Głównym naszym zamysłem na powstanie tego albumu było połączenie obrazu ze słowem. Dlatego zawarliśmy w nim m.in. wiersze i bardzo przemyślane podpisy pod zdjęciami – powiedział Stanisław Kurak.
Ważnym punktem programu była rozmowa z fotografikiem (na zdjęciu od prawej) Krzysztofem Mierzejewskim przeprowadzona przez Stanisława Kuraka.
Oprawę muzyczną zapewniła młodzież z suwalskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia, której występy nadały spotkaniu uroczysty i nastrojowy charakter.
Zgromadzona publiczność wysłuchała również recytacji wierszy nawiązujących do klimatu prezentowanych fotografii
Strategicznym partnerem projektu był Urząd Mar- szałkowski Województwa Podlaskiego.


















