W poniedziałek (31.08) zostanie otwarty nowy żłobek „Mały Żak“ przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Suwalska PWSZ korzysta z ministerialnej dotacji w ramach Modułu 4 Programu Maluch. Co to oznacza? Młode mamy-studentki, doktorantki czy pracownice suwalskiej uczelni nie muszą martwić się o swoje pociechy. 15 dzieci zostało przyjętych do nowego żłobka „Mały Żak”.

Żłobek powstał dzięki ministerialnemu projektowi „Maluch na uczelni”. To wspólny program resortów nauki i pracy. Uczelnie mogły ubiegać się o dofinansowanie 80 % kosztów funkcjonowania działających już żłobków. Dzięki dotacji, miesięczny koszt pobytu dziecka wraz z wyżywieniem to 150 zł. Do „Małego Żaka”, który mieści się w Domu Studenta przy ul. Szkolnej 2 uczęszczać będzie piętnaścioro maluchów.

Do żłobka przy PWSZ w pierwszej kolejności przyjmowane były dzieci studentów i pracowników uczelni. Program „Maluch na uczelni” to również kampania informacyjna skierowana do środowiska uczelnianego, mająca na celu otwarcie się szkół wyższych na potrzeby młodych, studiujących rodziców, którzy często muszą wybierać pomiędzy studiami, pracą i czasem dla dzieci. „Maluch na uczelni” to duża szansa dla studentów, doktorantów i pracowników akademickich, którzy chcą łączyć naukę i pracę z rodzicielstwem.

To kolejne nowe miejsca w suwalskich żłobkach. Przypomnijmy, że w Żłobku Miejskim utworzono 13 nowych miejsc i teraz opiekę w nim znajdzie 109 dzieci.