Nowy rok szkolny z nowymi obiektami sportowymi

Nowy rok szkolny z nowymi obiektami sportowymi

12 130 uczniów i 1247 nauczycieli rozpocznie jutro naukę w suwalskich szkołach i przedszkolach. Duże powody do zadowolenia będzie miała społeczność Szkół Podstawowych nr 2 i 7, gdzie zostały wyremontowane i są już gotowe do użytkowania boiska sportowe. W Szkole Podstawowej nr 5 prace budowlane przy stadionie oraz salach gimnastycznych zakończą się późną jesienią.

W środę (31 sierpnia) wszystkie obiekty odwiedził Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk by sprawdzić efekty realizowanych inwestycji.

To oczywiście nie jedyne prace remontowe, które są wykonywane w suwalskich obiektach oświatowych.
Jednak te największe i najkosztowniejsze dotyczą czterech suwalskich Szkół Podstawowych nr 2, 5, 7 i 10, gdzie są  realizowane prace budowlane związane z modernizacją bądź budową od podstaw sportowych obiektów.

– To olbrzymi skok w poprawie bazy sportowej w tych szkołach. To na przestrzeni ostatnich lat największe inwestycje, które zrealizujemy w obiektach oświatowych – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – Dyrektorzy tych szkół często mówili o potrzebach inwestycyjnych. Cieszę się, że udało się te oczekiwania spełnić. Mam nadzieję, że obiekty będą przez wiele lat służyły naszym najmłodszym mieszkańcom  – dodaje Prezydent Suwałk.

W przypadku Szkoły Podstawowej nr 10, gdzie zadanie związane z remontem basenu jest realizowane w trybie Projektuj i Buduj termin zakończenia inwestycji to aż 24 marca 2024r. Na tym etapie opracowana jest już wstępna koncepcja projektu nowego basenu, która lada moment trafi na „stół kreślarski” by mógł powstać projekt budowlany.

Łączna wartość prac w tych 4 szkołach to dokładnie: 39 289 284,72 zł. Dofinasowanie z Funduszu „Polski Ład” to: 29 898 000 zł.

Top