Nowoczesny szpital

Nowoczesny szpital

Ostatni z 21 oddziałów szpitalnych – Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej został zmodernizowany.

6 grudnia dokonano otwarcia drugiego skrzydła zmodernizowanego Oddziału Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej. W uroczystości uczestniczyli poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński, Wiesława Burnos – Członek Zarządu Województwa Podlaskiego, Cezary Cieślukowski i Waldemar Kwaterski wojewódzcy radni oraz Adam Szałanda dyrektor szpitala z pracownikami.

Modernizacja pomieszczeń, w których mieścić się będzie Pododdział Chirurgii Onkologicznej i Naczyniowej kosztowała 3,8 mln zł. Pieniądze pochodziły z budżetu województwa podlaskiego. Dzięki rozbudowie Oddziału Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej i Naczyniowej przybyło 21 łóżek i sala operacyjna. Teraz jest to duży oddział, który może leczyć 50 pacjentów.

– Na razie są to tylko pomieszczenia. Mamy pól roku na zakup aparatury medycznej i skompletowanie personelu medycznego tak by w drugiej połowie przyszłego roku przyjąć pierwszych pacjentów – mówił A. Szałanda

W przyszłorocznym budżecie województwa podlaskiego  przeznaczono 500 tysięcy złotych na zakup nowoczesnego wyposażenia Oddziału Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej i Naczyniowej.

Top