Nowe tereny pod budownictwo

Nowe tereny pod budownictwo

Ponad 10 ha ziemi i możliwość wybudowania blisko 100 domów jednorodzinnych. To zupełnie nowy teren inwestycyjny w sąsiedztwie ul. 100-lecia Niepodległości i Rodzinnych Ogrodów Działkowych przy ul. Sianożęć. Dzięki przyjętym w tym tygodniu zmianom w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego już wkrótce może tam powstać nowe osiedle.

Na ostatniej Sesji Rady Miejskiej podjęty został plan zagospodarowania przestrzennego kwartału ograniczonego ulicami: Sejneńską, 100-lecia niepodległości, Sianożęć i terenem kolejowym.

 Znajduje się tam ponad 10ha obszar, na którym w sposób urządzony proponujemy realizację inwestycji deweloperskiej związanej z budownictwem jednorodzinnym. Jest to teren prywatny. Przyjęta zmiana wiąże się z zainteresowaniem realizacją tam właśnie takiej inwestycji. Dzięki temu wydzielamy tam prawie 100 działek pod budowę domów wolnostojących – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – Przyjęta przez nas polityka budowy nowych dróg pokazuje, że to właściwy kierunek. Dzięki dużym inwestycjom drogowym otwieramy nowe przestrzenie inwestycyjne, które niemal od razu cieszą się zainteresowaniem – dodaje Prezydent Suwałk, mając na myśli właśnie ulicę 100-lecia Niepodległości przy której może powstać wspomniane osiedle, a także ulicę Rotmistrza Witolda Pileckiego, gdzie powstają nowe osiedla deweloeprskie Piano Park i Chopina Park.

Mimo kryzysu związanego z finansami tempo budownictwa w Suwałkach nie zwalnia.  Wciąż widać głód nowych inwestycji i zapotrzebowanie na kolejne tereny, a dowodem tej tezy jest boom budowlany w rejonie ulicy Zastawie czy Staniszewskiego, gdzie powstają co chwile nowe domy jednorodzinne. Ulica Aleksandry Piłsudskiej, gdzie wznoszony jest już 7 blok osiedla Sobola Biel. Ulica Poznańska, gdzie rozpoczyna się ostatni etap Perły Południa. Powstają też dwa nowe bloki przy ul. Grunwaldzkiej. Kończy się I etap budowy osiedla Ostoja przy ul. Szpitalnej. Ruszyła także budowa bloków przy ulicy Bulwarowej.

Top