Nowe przystanki komunikacji miejskiej od 1 marca 2024 r. oraz zmiana niektórych nazw przystanków

Z dniem 1 marca 2024 r. sieć suwalskiej komunikacji miejskiej wzbogaci się o dwa nowe przystanki:

1) Szpitalna/Rondo (07) – zlokalizowany u zbiegu ulic Szpitalnej, Franciszkańskiej oraz Rodziny Rylskich – dla linii nr 5, 7, 13, 14, 16, 17 i 24, jadących w kierunku centrum miasta,

2) Pileckiego/Wyszyńskiego (04) „na żądanie” – dla linii nr 2, utworzony z myślą o mieszkańcach osiedla Chopina Park oraz osiedla Piano Park. Ze względów bezpieczeństwa (ul. Pileckiego jest drogą kategorii G, dlatego niezbędne jest wybudowanie zatoki przystankowej) ustala się tymczasową lokalizację przystanku przy skrzyżowaniu ul. Chopina z ul. Moniuszki (słupek przystankowy wraz z oznaczeniem na jedni typu „żmijka”).

W celu polepszenia czytelności nazw przystanków, w odpowiedzi na wnioski mieszkańców miasta, w dniu 31.01.2024 r. Rada Miejska w Suwałkach podjęła uchwałę nr LXVI/865/2024 o zmianie nazewnictwa części z nich. Zakład Komunikacji Miejskiej PGK w Suwałkach Sp. z o.o. oraz ZDiZ w Suwałkach przystąpiły do zmiany nazewnictwa przystanków na terenie (zarówno w rozkładach jazdy jak i na wiatach przystankowych). Nazwy te będą bardziej nazwiązywać do miejsc, z którymi sąsiadują, np. Kościuszki/Chłodna (05) zmieni nazwę na Kościuszki/Plac J.Piłsudskiego (05), Noniewicza/Plac M.Konopnickiej (03) na Noniewicza/Urząd Miejski (03). W związku z powyższym mogą nastąpić niespójności w nazwach przystanków, za co z góry przepraszamy i dziękujemy za wyrozumiałość.

41/2024