Miasto Suwałki ma nowy System Identyfikacji Wizualnej. W środę (21 lutego) odbyła się prezentacja odświeżonego logo „Pogodnych Suwałk”. Zmiany wynikają z przyjętej w ubiegłym roku przez Radę Miejską Strategii Promocji Miasta Suwałki do roku 2027. Dokument wskazał na potrzebę przeprowadzenia liftingu logo.

– System Identyfikacji Wizualnej Miasta Suwałki związany z logo tzw. MisiaUśmicha został wprowadzony w 2011 roku – przypomniał Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – W toku prac nad nową Strategią Promocji Miasta zespół, który nad nią pracował – a przypomnę, że był to zespół składający się z mieszkańców Suwałk, specjalistów od spraw promocji i wizerunku – zarekomendował nam by przeprowadzić lifting logo Pogodnych Suwałk. Takie zapisy znalazły się w dokumencie strategicznym. Rada Miejska przyjęła ten dokument i przyszedł teraz czas jego realizacji – dodał Prezydent Suwałk.

Tylko w ciągu kilku ostatnich lat wiele polskich miast zdecydowało się na zmianę bądź odświeżenie swoich logotypów. Blisko nas były to Łomża czy Białystok, ale też Sopot, Kraków, Łódź czy Warszawa.

W spotkaniu z mediami wziął również udział Radny Kamil Klimek, który przewodniczył zespołowi pracującemu nad nową Strategią Promocji Miasta.

– Przypomnę Państwu, że na potrzeby opracowania Strategii przeprowadziliśmy badania, z których jasno wynikało, że hasło Pogodne Suwałki jest pozytywnie odbierane jednak musimy zadbać o jego odświeżenie – mówił Kamil Klimek – Uspołecznienie prac nad Strategią Promocji Suwałki było świetnym posunięciem. O tym jak promować Suwałki zdecydowali sami mieszkańcy pracując pro bono przy opracowaniu dokumentu. Dziękuję im za tę pracę – dodał Klimek.

Odświeżone logo Pogodnych Suwałk to nadal hasło główne „POGODNE SUWAŁKI” wykonane autorską czcionką. Logo podobnie jak poprzednie jest osadzone w kolorach: niebieskim, białym i żółtym. Dodano jednak też inne kolory na potrzeby implementowania logo w innych sytuacjach jak chociażby łączenia go z Herbem Miasta. Księga Marki Miasta Suwałki, która znajduje się w załączniku do artykułu, określa zasady stosowania logo oraz jego używania.

Twórca nowego Systemu Identyfikacji Wizualnej Miasta Suwałki jest firma Rio Creativo, która na swoim koncie ma już wiele wdrożonych projektów logo zarówno dla Miast jak i wielu instytucji.