Suwalska Noc Muzeów

Suwalska Noc Muzeów

Przedpremierowe zwiedzanie wystawy „Konopnicka dzieciom. Krasnoludki i nie tylko…”, prezentacja malowanej palety ofiarowanej Juliuszowi Kossakowi przez „uczniów, przyjaciół i kolegów z Monachium”  oraz zlot zabytkowych samochodów i motocykli- to główne atrakcje kolejnej akcji pod nazwą Noc Muzeów w Suwałkach.

W Muzeum Okręgowym obejrzeć  można było wystawy: Alfred Wierusz-Kowalski 1849–1915, Giewont – kolekcja niezwyczajna, Dar Izabeli Roman, Najstarsze dzieje. Suwalszczyzna i Wschodnie Mazury od schyłku epoki lodowej do upadku Jaćwieży, Na dziejowym trakcie. W Muzeum im. Marii Konopnickiej zorganizowano m.in. quiz dla młodszych i nieco starszych, kino na parkingu, w którym wyświetlano film „Trzy stulecia Suwałk”.

W Archiwum Państwowym zorganizowano Dzień Otwarty pod hasłem „Wracamy do gry”. W programie, którego znalazło się: zwiedzanie wystawy jubileuszowej,  wycieczka po przebudowanym obiekcie Archiwum,  projekcja filmowa. W Klubie Żołnierskim przy 14 Suwalskim Pułku Przeciwpancernym obejrzeć można było stałe i czasowe wystawy przedstawiające historię Garnizonu Suwałki z lat dwudziestolecia międzywojennego jak i późniejszego okresu.

Top