Noc Innowacji w Parku Naukowo-Technologicznym

Noc Innowacji w Parku Naukowo-Technologicznym

Noc Innowacji, która odbyła się  22 października w PNT była doskonałą okazją dla wszystkich, którzy z bliska chcieli zobaczyć najnowocześniejsze technologie i uczestniczyć w eksperymentach. Noc Innowacji zorganizował Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód.

Kilkaset osób, rodzice z dziećmi w Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności suwalskiej Biblioteki Publicznej im. M. Konopnickiej na urządzeniach do samodzielnego eksperymentowania poznawali zasady fizyki, techniki i matematyki. SOWA służy pobudzaniu kreatywności, popularyzowaniu nauki, rozwijaniu poczucia sprawczości oraz wsparciu indywidualnych, niekonwencjonalnych stylów uczenia się poprzez praktyki doświadczalne.

W sali konferencyjnej dzieci brały udział w zajęciach „Programowanie z Photonem”. Mogły korzystając z aplikacji multimedialnej, zaprogramować robota, zostać jego przewodnikiem i kompanem do zabawy.

Natomiast starsi uczestnicy Nocy Innowacji mogli uczestniczyć w spotkaniu Rezerwat.IT Są to spotkania-wykłady organizowane przez programistów dla programistów. Tym razem organizatorzy postanowili poruszyć temat interesujący niemal wszystkich – BLOCKCHAIN –  o co kaman, czyli dzięki czemu i jak działają kryptowaluty?

Top