Niestety, nie wszyscy byli trzeźwi, 4 kierowców pod wpływem alkoholu

Niestety, nie wszyscy byli trzeźwi, 4 kierowców pod wpływem alkoholu

Trzeźwy poniedziałek jednak nie dla wszystkich kierowców. W poniedziałek (27.06) policjanci z drogówki zatrzymali 4 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Rekordzistą okazał się 23-letni kierowca ciężarówki, który miał blisko promil alkoholu w organizmie. Zasada „Piłeś? Nie jedź!” jest zawsze aktualna.

27 czerwca policjanci z drogówki zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców podróżujących po suwalskich drogach. W sumie od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora mundurowi przebadali ponad 600 kierowców. Niestety, wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak poważnym zagrożeniem na drodze jest alkohol. Policjanci zatrzymali 4 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 23-latek zatrzymany tuż po 6 na ulicy Filipowskiej. Mężczyzna wsiadł za kierownicę scanii mając prawie promil alkoholu w organizmie. W tym samym czasie wpadł 38-latek kierujący mercedesem. Policjanci zatrzymali go na ulicy Reja. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny ponad 0,6 promila alkoholu.

Policjanci zatrzymali również dwóch kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę będąc w stanie po użyciu alkoholu. Za popełnione wykroczenie odpowiedzią  przed sądem.

Funkcjonariusze apelują o trzeźwość za kierownicą. Przypominają, że w budynku Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach przy ul. Pułaskiego 26, funkcjonuje ogólnodostępny alkomat. Każda osoba może bezpłatnie i szybko dokonać takiego pomiaru.

Źródło: KMP Suwałki

Top