Nieoficjalne „Derby Województwa Podlaskiego” – Ślepsk Malow Suwałki zagra w Białymstoku

Nieoficjalne „Derby Województwa Podlaskiego” – Ślepsk Malow Suwałki zagra w Białymstoku

Ślepsk Malow Suwałki wystąpi w III Memoriale Franciszka Ilczuka, zaplanowanym na 8-9 września w Białymstoku. Turniej, będący jednocześnie imprezą, którego stawką jest Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, odbędzie się w hali Szkoły Podstawowej nr 50 im. św. Jadwigi Królowej Polski przy ul. Kazimierza Pułaskiego 96. Kibice będą mogli zobaczyć w akcji nie tylko biało-niebieskich, ale również inne, zaproszone drużyny. Szykują się nieoficjalne „Derby Województwa Podlaskiego”!

Organizatorzy zaprosili do weekendowej rywalizacji Ślepsk Malow Suwałki, Projekt Warszawa oraz RTU Robežsardze / Jūrmala, aktualnego wicemistrza Łotwy. Pierwszoligowy REA BAS Białystok ściśle współpracuje z biało-niebieskimi nie tylko na szczeblu organizacyjnym, ale również sportowym. Warto wspomnieć, że w barwach białostockiej drużyny występować będą na parkietach Tauron 1. Ligi Piotr Janusz i Sebastian Lisicki, wypożyczeni na sezon 2023/2024 ze Ślepska Malow Suwałki.

REA BAS Białystok przygotowuje się do inauguracji Tauron 1. Ligi, zaplanowanej na 16 września. To oznacza, że podopieczni trenera Krzysztofa Andrzejewskiego, szkoleniowca pierwszoligowca z Białegostoku i byłego zawodnika biało-niebieskich, są na ostatniej prostej przygotowań do sezonu.

Ślepsk Malow Suwałki natomiast rozegra pierwszy, oficjalny sparing w nowym zestawieniu. W szatni zarządzanej przez trenera Dominika Kwapisiewicza doszło po zakończeniu sezonu 2022/2023 do wielu zmian kadrowych – dołączyli do niej Žiga Štern, Joaquin Gallego, Maksim Buculjević, Bartosz Firszt, Jakub Macyra, Konrad Stajer i Ernest Kaciczak. Turniej w Białymstoku będzie więc świetnym przetarciem i sprawdzeniem formy drużyny.

Źródło: Ślepsk Malow Suwałki

Top