Nieco więcej pociągów do Suwałk

Nieco więcej pociągów do Suwałk

Po długiej przerwie, od 1 lipca wznowione będzie połączenie kolejowe Białystok-Suwałki-Kowno uruchamiane przez POLREGIO przy współpracy z litewskim przewoźnikiem. Tym samym zwiększy się z pięciu do siedmiu liczba pociągów wyjeżdżających z Suwałk.
Połączenie jest zamrożone praktycznie od początku wybuchu pandemii. Na szczęście trwa już sprzedaż biletów na odnowionej trasie. Odjazdy pociągów z Białegostoku o godz. 14:58 w piątki i soboty, a przyjazdy do Suwałk o godz. 17:08. Z Kowna pociągi wyruszą w soboty i niedziele o 9:10, do Suwałk dotrą o 10:49, a następnie wyruszą do Białegostoku. W pociągach będzie 140 miejsc siedzących. Osoby chcące dojechać do Warszawy pociągiem będą mogły to zrobić przesiadając się do innego pociągu w Białymstoku.
Wciąż nie wiadomo co z połączeniem kolejowym Warszawa-Suwałki-Wilno. W 2020 roku przedstawiciele Polski i Litwy podpisali list intencyjny o uruchomieniu nowego pociągu łączącego Warszawę i Wilno nowym połączeniem kolejowym. Decyzji w tej sprawie wciąż nie ma.

Top