Nie wszyscy jechali zgodnie z przepisami

Nie wszyscy jechali zgodnie z przepisami

Tylko jednego dnia 64 kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkość na drogach powiatu suwalskiego. Kierujący audi ”pędził” przez Bakałarzewo 111 kilometrów na godzinę. Mężczyzna stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych.

Wczoraj, na terenie powiatu suwalskiego, policjanci z drogówki skupiali się na prędkości kierowców. Funkcjonariusze byli wszędzie tam, gdzie kierowcy najczęściej nie stosują się do wyznaczonych limitów, a także w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Część z tych miejsc wskazywali mieszkańcy na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Działania miały przede wszystkim charakter prewencyjny. Wszystko po to, aby kierowcy przestrzegali przepisów, a także zwalniali w miejscach, gdzie jest to konieczne. Policjanci z drogówki skontrolowali ponad 80 pojazdów. Mundurowi ujawnili 94 wykroczeń. 64 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość.

W Bakałarzewie mundurowi zatrzymali do kontroli audi. Miernik prędkości wskazał, że siedzący za kierownicą 52-latek jechał z prędkością 111 kilometrów na godzinę. Na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie do 50. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Został on również ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych.

Zwolnij i zadbaj o bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KMP Suwałki

Top