(NIE) TRZEŹWY PONIEDZIAŁEK W SUWAŁKACH

(NIE) TRZEŹWY PONIEDZIAŁEK W SUWAŁKACH

Trzeźwy poniedziałek jednak nie dla wszystkich kierowców. Tylko wczoraj policjanci z drogówki zatrzymali 3 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po wcześniejszym spożywaniu alkoholu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą oni przed sądem. Zasada „Piłeś? Nie jedź!” jest zawsze aktualna.

Wczoraj policjanci z drogówki zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców podróżujących po suwalskich drogach. W sumie od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora mundurowi przebadali ponad 600 kierowców. Niestety, wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak poważnym zagrożeniem na drodze jest alkohol. Policjanci zatrzymali 3 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po wcześniejszym spożywaniu alkoholu.

Niechlubną rekordzistą okazała się 64-latka zatrzymana tuż po 6 na ulicy Bakałarzewskiej. Kobieta wsiadła za kierownicę volkswagena mając ponad 0,6 promila alkoholu. Suwalczanka powiedziała policjantom, że wieczorem obchodziła ze znajomymi Andrzejki i za mało zjadła.

Policjanci zatrzymali również dwóch kierowców w wieku 19 i 47 lat, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę będąc w stanie po użyciu alkoholu. Ponadto okazało się, że starszy z mężczyzn, kierujący volkswagenem nie posiadał uprawnień. Policjanci zatrzymali go na ulicy Krzywólka.

Funkcjonariusze apelują o trzeźwość za kierownicą. Przypominają, że w budynku Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach przy ul. Pułaskiego 26, funkcjonuje ogólnodostępny alkomat. Każda osoba może bezpłatnie i szybko dokonać takiego pomiaru.

Źródło: KMP Suwałki

Top