3 października 2015 r. odbędzie się trzecia edycja Narodowego Dnia Sportu. Ten ogólnopolski projekt popularyzujący aktywność sportową wśród Polaków organizowany jest przez Fundację Zwalcz Nudę we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

Ideą akcji jest umożliwienie wszystkim chętnym dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych treningów w różnych dyscyplinach sportowych. Wybrane szkolenia poprowadzą wybitni polscy sportowcy i olimpijczycy, a jedynym warunkiem uczestnictwa jest zarejestrowanie się na wybrany trening poprzez stronę www.narodowydziensportu.pl.

Suwałki również świętują III edycję Narodowego Dnia Sportu! W pierwszą sobotę października będzie można skorzystać z wielu treningów i wydarzeń sportowych, m.in. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach przygotowuje jesienny rodzinny rajd rowerowy szlakami Wigierskiego Parku Narodowego. Hala Sportowa OSiR ma także ciekawą propozycje dla najmłodszych adeptów jednej z najpopularniejszych dyscyplin sportu w Suwałkach oraz dla ich rodziców – Miejska Lekcja Futbolu. Ponadto Suwalski Klub Karate Kyokushin przygotuje trening ogólnorozwojowy z elementami karate, Calypso Fitness Klub Suwałki tego dnia organizuje dzień otwarty i darmowy trening!

Zapisy ruszyły już 15 września! Pełna lista wydarzeń na stronie – www.narodowydziensportu.pl/miasta-partnerskie/suwałki.

Głównym wydarzeniem będzie PIKNIK w ramach Narodowego Dnia Sportu, który odbędzie się na błoniach stadionu PGE Narodowego w godzinach 12-16, 3 października. Organizatorzy przygotowali prawie 100 animacji sportowych i rodzinnych, pokazy, warsztaty, zawody. Będzie można też wziąć udział w Narodowym Teście Sprawności.

Ogólnopolskimi patronami Narodowego Dnia Sportu są Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, które także współfinansuje projekt. W Suwałkach projekt organizowany jest we współpracy z Urzędem Miejskim oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Suwałkach.