Największa impreza sportowa w Suwałkach

Największa impreza sportowa w Suwałkach

W przeddzień rozpoczęcia największej w historii naszego Miasta imprezy sportowej zorganizowano spotkanie z dziennikarzami, podczas którego poinformowano o przygotowaniach do 98 PZLA Mistrzostw Polski. Do Suwałk przyjedzie 579 lekkoatletów, światowej klasy zawodników, Mistrzów Polski i Olimpijczyków. Stadion Lekkoatletyczny im. Jadwigi Olbryś jest niemalże gotowy na ich zmagania.

– Liczymy na rekordy, na dobrą sportową rywalizację, na świetną promocję Suwałk oraz przede wszystkim dobrą pogodę. Przed nami 3 dni sportowych zmagań. Jako Miasto stanęliśmy na wysokości zadania. Uczyliśmy się wcześniej organizując Mistrzostwa Polski w niższych kategoriach wiekowych. To ukoronowanie naszych starań. Dziękuję za zaufanie władzom Polskiego Związku Lekkiej Atletyki – mówił podczas spotkania z dziennikarzami Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

– Suwałki jak nikt inny zasłużyły na organizację tych mistrzostw. To sprawdzony partner, któremu możemy zaufać – dodał Henryk Olszewski Prezes PZLA, który zaprosił do wzięcia udziału w Mistrzostwach i kibicowaniu najlepszym polskim zawodnikom.

Podczas konferencji z inicjatywy Stowarzyszenia Aktywności Społecznej „Sportowe Miasto” oraz OSiR w Suwałkach, została też odsłonięta wystawa poświęcona „królowej sportu”.. Autorem zdjęć jest marek Biczyk, który towarzyszy polskim zawodnikom na największych imprezach lekkoatletycznych odbywających się na całym świecie.


Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Stadion Lekkoatletyczny im. Jadwigi Olbryś w dniach 09-11 czerwca 2022 r.

Wejście na stadion będzie biletowane, a ich jest już coraz mniej. Szczegóły znajdują się na stronie: https://kup.biletyarena.pl/

W każdej konkurencji, która znajduje się w programie mistrzostw, z pewnością nie zabraknie emocji. Wysoki poziom sportowy gwarantuje bowiem występ zawodników, którzy już odnieśli sukces na arenie ogólnopolskiej oraz reprezentowali Polskę w wielkich wydarzeniach międzynarodowych. Program można znaleźć na stronie: https://suwalki2022.pl/program/

Top