Najmłodszy Klub Seniora

Najmłodszy Klub Seniora

Suwalscy seniorzy to jedna z najaktywniejszych grup społecznych. Tańczą, śpiewają, integrują się, uczą się nowych rzeczy. W mieście działają cztery Kluby Seniora. Najmłodszy z nich prowadzony  jest przez Stowarzyszenie im. ks. Jerzego Popiełuszki. Nosi nazwę Klub seniora „Dobry czas” i działa od kwietnia tego roku przy ulicy Jana Pawła II 3. Seniorzy spotykają się tu od poniedziałku do czwartku w godzinach 10-14.

– Na spotkania przychodzi do nas ponad 40 uczestników. Zapraszamy wszystkich chętnych po sześćdziesiątce, to jedyny  warunek. Mamy różnorodne zajęcia mi. plastyczne, sportowe. Na prelekcjach gościliśmy psychologa, dietetyka, kucharza, rehabilitanta. Dzisiaj odwiedzili nas strażacy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej – informuje szef Klubu Seniora Marek Kaczmarek

Suwalscy strażacy ostrzegają, że w okresie jesienno-zimowym, w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym „cichym zabójcą”, gdyż jest niewidoczny oraz nie ma smaku, ani zapachu.

Do końca roku zaplanowano jeszcze spotkania z policją, adwokatem i lekarzem.

Top