Można ponownie wypożyczać książki

Można ponownie wypożyczać książki

Od pierwszego grudnia, Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach jest znowu otwarta dla czytelników. Oczywiście, z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa.

Suwalczanie z utęsknieniem czekali na ten moment, o czym świadczy to, że pierwszego dnia aż 524 czytelników odwiedziło bibliotekę i wypożyczyło 1890 książek.

Przypominamy, jakie w placówce obowiązują obostrzenia pandemiczne. Każdy czytelnik obowiązkowo ma mieć zasłonięty nos i usta oraz dokonać dezynfekcji rąk. Stanowisko obsługi czytelnika znajduje się w holu biblioteki. W danym momencie może tu przebywać tylko jedna osoba. W całym budynku biblioteki może przebywać jednocześnie 6 osób. W działach udostępniania może przebywać 1 osoba. Co dwie godziny wprowadzona jest 10 minutowa przerwa w celu przeprowadzenia dezynfekcji. Dostęp do zbiorów jest możliwy wyłącznie po każdorazowej dezynfekcji rąk. Zalecane jest wcześniejsze przygotowanie listy tytułów do wypożyczenia.

Limit wypożyczonych książek zwiększono do 10 egzemplarzy oraz wydłużono termin zwrotu do 3 miesięcy. Wprowadzono możliwość wypożyczenia czasopism bieżących (oprócz dzienników) do 2 egzemplarzy na tydzień. Książka na telefon dostępna jest teraz dla każdego seniora. Wystarczy zadzwonić pod nr tel. 87 565 62 46. Zamówione książki biblioteka dowozi pod wskazany adres bezpłatnie.

Czytelnia, Pracownia „Smykałka”, Wypożyczalnia Międzybiblioteczna oraz Midicentrum – pozostają zamknięte do odwołania. Także nieczynne dla zwiedzających są: Muzeum Okręgowe w Suwałkach oraz Muzeum im. Marii Konopnickiej. Dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów czasowe zamknięcie dla publiczności instytucji kultury, w tym muzeów, zostało przedłużone do 27 grudnia.

Top