Motocykliści opanowali miasto. Galeria zdjęć

Motocykliści opanowali miasto. Galeria zdjęć

W sobotę 7 maja motocykliści zainaugurowali sezon w Suwałkach. Fani oraz miłośnicy  „dwóch kółek” po spotkaniu na placu przy Zespole Szkół numer 6 przy ulicy Sikorskiego, w asyście policji przejechali  ulicami miasta do Parku Konstytucji 3 Maja, gdzie odbyło się oficjalne otwarcie sezonu.

Motocyklistów ze sceny muszli koncertowej przywitał Prezydent Miasta Czesław Renkiewicz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Przełomiec. Samorządowcy  sprezentowali motocyklistom  flagi Suwałk.  Będzie to też niewątpliwie niezwykle bezpieczny sezon, gdyż wszystkie jednoślady wyświęcił Moderator Miasta Suwałk Jarema Sykulski.

Po raz pierwszy w Parku pojawiło się prawie pół tysiąca jednośladów. I było co oglądać, błyszczały chromem i czystym lakierem motorowery, motory klasyczne, turystyczne, sportowe, cruisery i choppery. Wzrok przyciągali też oryginalnie ubrani właściciele pojazdów w tym legendarny Predator, wierny uczestnik suwalskich zlotów.

Niezwykle atrakcyjny był też pokaz motocyklowego stuntu, czyli kaskaderskich wyczynów motocyklowych. Było m.in. .palenie gumy, jazda na jednym kole czy też bokiem.

W 2009 r. w Suwałkach zarejestrowanych było 1 113 motorowerów i 1 419 motocykli, zaś w 2020 roku odpowiednio 1 549 i 2 494. Jak widać motorowerów w ciągu 11 lat przybyło  ponad pół tysiąca za to motorów ponad tysiąc czterysta. Typowy motocykl ma szacunkowy wiek 24,3 lat.

Imprezę zorganizowali klub Gremium MC Suwałki i Black Pub Komin. Patronem medialnym wydarzenia był Dwutygodnik Suwalski.

Top