2-3 marca w Pyskowicach koło Gliwic rozegrano dwie kolejne rundy z tegorocznej edycji Pucharu Polski Modeli Halowych w klasie F1N (model szybowca wyrzucanego z ręki). Sekcję modelarstwa lotniczego OSiR w Suwałkach tym razem reprezentowało pięciu zawodników.

W sobotę rozegrano zawody o Puchar Burmistrza Pyskowic. W kategorii młodziczek zwyciężyła Oliwia Szturgulewska, a trzecie miejsce zdobyła Zuzanna Jankowska. W kategorii młodzików drugie miejsce zajął Bartosz Żukowski, w kategorii juniorów pewnie zwyciężył Paweł Knebel, a w kategorii seniorów srebrny medal odebrał Sławomir Truchan.

W niedzielę zawodnicy rywalizowali w zawodach o Puchar Prezesa Gliwickiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych. W kategorii młodziczek zwyciężyła Oliwia Szturgulewska, a Zuzanna Jankowska zajęła szóste miejsce. W kategorii młodzik czwarte miejsce zajął Bartosz Żukowski, w kategorii junior drugie miejsce zdobył Paweł Knebel, z kolei w kategorii seniorów Sławomir Truchan ponownie stanął na drugim stopniu podium.

Nie sposób pominąć faktu, iż Oliwia Szturgulewska zwyciężając w czterech rundach Pucharu Polski zapewniła sobie pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej tegorocznej edycji cyklu.

źrodło: OSiR