Energia przyszłości – mobilna wystawa edukacyjna i seminaria już w przyszłym tygodniu zawitają do największych miast północno-wschodniej Polski. Na wystawę składa się kilkadziesiąt eksponatów, które rozwijają wyobraźnię matematyczną i techniczną.

Politechnika Białostocka świętuje otwarcie INNO-EKO-TECH– Innowacyjnego Centrum Dydaktyczno-Badawczego Alternatywnych Źródeł Energii, Budownictwa Energooszczędnego i Ochrony Środowiska. W tym budynku znajduje się 36 laboratoriów i blisko 700 stanowisk badawczych. Centrum wyposażono w najnowocześniejszą aparaturę. Znajduje się tu sprzęt badawczy, często unikalny w skali kraju. Aby przybliżyć tematykę, którą zajmować się będzie Centrum INNO-EKO-TECH Politechnika Białostocka organizuje specjalne wystawy i seminaria. Chcemy także przekonać do nauk technicznych i pokazać potencjał uczelni.

Na wystawach będzie można dowiedzieć się, jak zbudowany jest  most Leonarda, zbadać jak działa kołyska Newtona, usłyszeć symfonię dźwięków, ulec złudzeniu optycznemu. Podczas seminariów popularno-naukowych zaś dowiedzieć się, jaką rolę odgrywa ekoenergetyka w ochronie środowiska i dlaczego biomasa to źródło energii odnawialnej. Poza tym będzie można – poprzez wirtualną grę – przenieść się na kampus Wydziału Architektury PB, sprawdzić, jak działają roboty edukacyjne oraz porozmawiać ze studentami. W wybranych miastach spotkać będzie można także łaziki marsjańskie (Łomża, Augustów, Olsztyn, Suwałki), twórców bolida CMS-02 oraz pomysłodawców robota Photon, dzięki któremu dzieci będą mogły uczyć się programowania (Białystok).

W każdym z odwiedzanych miast wystawa będzie czynna od godz. 10:00 do 16:00. Seminaria popularno-naukowe odbędą się w Augustowie, Białymstoku, Olsztynie i Suwałkach. Zainteresowanych udziałem w seminariach i wystawach prosimy o zgłoszenia na adres projekty@edufun.pl lub tel. 792 400 824 (Monika Skrodzka).

Kalendarz wydarzeń:

19 października (poniedziałek) Łomża – Galeria Veneda ul. Zawadzka 38

20 października (wtorek) Augustów – Augustowskie Centrum Edukacyjne Al. Kard. Wyszyńskiego 3

21 października (środa) Białystok – Stadion Miejski ul. Słoneczna 1

22 października (czwartek) Olsztyn – Eranova Miejsce Kreatywnej Aktywności Al. Obrońców Tobruku 3

23 października (piątek) Suwałki – Park Naukowo-Technologiczny, ul. Innowacyjna 1