Mistrzowie z Suwałk

Mistrzowie z Suwałk

Po raz dziewiętnasty badmintoniści SKB Litpol-Malow Suwałki zostali drużynowym Mistrzem Polski. W meczu finałowym pokonali 4:3 ABRM Warszawa. O zwycięstwie suwalskiej drużyny zdecydowała ostatnia gra w mikście, gdzie po 39-minutowej walce badmintoniści SKB Litpol-Malow Kamila Augustyn i Danylo Bosniuk pokonali rywali z Warszawy.

Wyniki finału:
SKB Litpol-Malow – ABRM Warszawa – 4:3,
Robert Cybulski/Przemysław Szydłowski – Miłosz Bochat/Wiktor Trecki – 15:12, 15:9,
Aleksandra Goszczyńska/Karolina Szubert – Kirsty Gilmour/Magdalena Świerczyńska – 9:15, 10:15,
Danylo Bosniuk – Bartosz Krajewski – 15:7, 15:9,
K. Gilmour – Kamila Augustyn – 15:7, 15:14,
Emil Holst – Mateusz Dubowski – 15:6, 12:15, 15:9,
Ulyana Wolskaja – Zuzanna Jankowska – 15:7, 12:15, 6:15,
D. Bosniuk/K. Augustyn – M. Bochat/M. Świerczyńska – 9:15, 15:11, 15:13.

W XXI wieku zespół SKB Litpol Malow Suwałki tylko pięciokrotnie nie zdobył drużynowego mistrzostwa Polski w badmintonie. Po raz ostatni stało się tak przed rokiem, gdy suwalska drużyna uległa zespołowi Hubala Białystok. I właśnie z tą drużyną SKB Litpol-Malow Suwałki wygrał 4:2 w półfinale turnieju rozgrywanego w Józefosławiu. To duży sukces suwalskiej drużyny, bo w tegorocznych rozgrywkach SKB Litpol-Malow nie należał do faworytów w walce o mistrzowski tytuł. Znawcy stawiali raczej na drużynę ABRM Warszawa. Warto zauważyć, że w rywalizacji o drużynowe mistrzostwo Polski zabrakło najlepszej badmintonistki SKB Litpol-Malow Anastazji Chomicz, która od blisko roku leczy kontuzję.

Mistrzostwo Polski wywalczyła drużyna SKB Litpol-Malow w składzie: Oliwia Niedźwiedzka, Kamila Augustyn, Karolina Szubert, Ulyana Wolskaja, Aleksandra Goszczyńska, Maria Ulitina, Anastazja Chomicz, Michał Sobolewski, Michał Łogosz, Łukasz Moreń, Robert Cybulski, Danilo Bośniuk, Emil Holst, Przemysław Szydłowski, Mateusz Świerczyński, Adam Szolc. Trenerem drużyny jest Jerzy Dołhan. Na zdjęciu jest też główny sponsor klubu Henryk Owsiejew i prezes SKB Jerzy Szleszyński.

Top