4-5 listopada w hali sportowej Bieruńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, rozegrano Mistrzostwa Polski Modeli Halowych w klasie F1N (model szybowca wyrzucany z ręki). Sekcję modelarstwa lotniczego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach reprezentowało 5 zawodników – podopiecznych instruktora Stanisława Skibickiego.

W kategorii młodzików dziewcząt 1. miejsce i tytuł Mistrzyni Polski na rok 2023 zdobyła Oliwia Szturgulewska. W kategorii młodzików 17miejsce  zajął Bartosz Żukowski – debiutujący w klasie F1N. W kategorii juniorów na 4. miejscu sklasyfikowano Pawła Knebla. Wśród seniorów Filip Rudziński zdobył 1. miejsce i tytuł Mistrza Polski, tuż za nim na drugim miejscu z tytułem Wicemistrza Polski zameldował się Sławomir Truchan. Najwyższy poziom sportowy w Mistrzostwach prezentował Filip Rudziński, który lotem o długości 52,3 s. ustanowił nowy rekord hali w Bieruniu, zdobywając tym samym główną nagrodę – Puchar Starosty Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego Bernarda Bednorza – za najdłuższy czas lotu w zawodach.

źródło: OSiR Suwałki